Start Polecane Polacy na 11 miejscu w rankingu znajomości angielskiego

Polacy na 11 miejscu w rankingu znajomości angielskiego

792
0

W rankingu uwzględniającym 80 krajów z całego świata Polacy zajmują 11. miejsce. Angielski najlepiej znają Holendrzy oraz mieszkańcy krajów skandynawskich.

Raport Education First English Proficiency Index (EF EPI) to siódma edycja największego międzynarodowego rankingu uwzględniającego stopień znajomości języka angielskiego. Badanie zostało przeprowadzone w 80 krajach na grupie ok. 1 mln osób – informuje PAP.

W ubiegłym roku Polska zajęła 10. miejsce. Najlepiej językiem angielskim w Polsce władają osoby w wieku 18-20 lat, natomiast pod względem płci angielski lepiej znają kobiety, co z resztą jest trendem utrzymującym się w całej Europie. W rankingu uwzględniono  siedem polskich miast: Wrocław, Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź i Bydgoszcz. Z analiz wynika, że poobnie jak w poprzednich latach liderem pozostaje Warszawa.

– Mimo spadku w rankingu, wynik ten jest wyższy niż w ubiegłym roku, co oznacza, że Polacy wciąż rozwijają się językowo, jednak inne kraje robią to w szybszym tempie – informuje PAP.

Z rankingu wynika, że w Europie z językiem angielskim najgorzej radzą sobie Włosi i Turcy, a na świecie mieszkańcy Iraku i Laosu.