Start Wiadomości Pogrzeb królowej obejrzało 28 milionów widzów w Wielkiej Brytanii

Pogrzeb królowej obejrzało 28 milionów widzów w Wielkiej Brytanii

165
0

Około 28 milionów widzów obejrzało w poniedziałek pogrzeb królowej w Wielkiej Brytanii, co czyni go jednym z największych wydarzeń telewizyjnych w historii.

Ogólna publiczność osiągnęła szczyt o godzinie 12:25, gdy trumnę królowej niesiono ulicami z Opactwa Westminsterskiego.

Około 20 milionów ludzi oglądało w tym czasie BBC One, podczas gdy liczba widzów ITV osiągnęła najwyższy poziom 5,3 miliona.

Dane agencji ratingowej Barb nie obejmują wszystkich widzów oglądających za pośrednictwem aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak BBC iPlayer i ITV Player, ani tych, którzy widzieli to na dużych ekranach w plenerze lub w kinach, kościołach lub pubach.

Średnio 26,2 mln widzów obejrzało nabożeństwo pogrzebowe Opactwa Westminsterskiego między 11:00 a 12:00 na wszystkich kanałach, z czego 18,5 mln oglądało w BBC.

Dla porównania, pogrzeb księżnej Diany w 1997 roku miał ponad 32 miliony widzów w Wielkiej Brytanii.

Uważa się, że podobna liczba oglądała zwycięstwo Anglii w Pucharze Świata w 1966 roku, chociaż miało to miejsce przed wprowadzeniem nowoczesnego systemu ocen telewizyjnych.

Prawie 27,7 miliona obejrzało oświadczenie premiera Borisa Johnsona z 10 maja 2020 r., kiedy przedstawił on plany złagodzenia pierwszego lockdownu.

PoprzedniPogrzeb królowej Elżbiety II: Hołd dla królowej w Southampton Docks
NastępnyDo 500 motocyklistów wyruszy w drogę dla weterana, który ma jeszcze kilka miesięcy życia