Start Wiadomości Podwyżki w UK?

Podwyżki w UK?

1153
0

Brytyjczyków czeka największy wzrost realnej płacy od czasów wielkiego kryzysu – podaje BBC. W tym roku pensje mają wzrosnąć o 1,8 proc. i ma to być pierwszy etap dalszych podwyżek w Wielkiej Brytanii.

Do takich wniosków doszli specjaliści z firmy Ernst&Young (EY), zajmującej się audytem i doradztwem biznesowym. Według nich sytuacja, z którą w ostatnim czasie zmagali się pracownicy w końcu się odwróci.

Od 2008 r. średnie zarobki zmalały aż o osiem procent, co stanowi największy od połowy XIX wieku spadek płac w Wielkiej Brytanii. Za odnotowaną w styczniu rekordowo niską, bo kształtującą się na poziomie 0,3 proc. inflację, analitycy obwiniają niskie ceny jedzenia i energii, a także ogromny, bo aż 50-procentowy spadek cen ropy.

Wzrost płac realnych to nie koniec pozytywnych informacji – analitycy z EY prognozują też ograniczenie bezrobocia, które obecnie jest na poziomie 5,7 proc. Według ich analiz do 2018 roku wskaźnik ten ma spaść do poniżej pięciu procent, wracając tym samym do sytuacji sprzed kryzysu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni180 tysięcy miejsc pracy na Wyspach? Lotnisko przekonuje do nowej inwestycji
NastępnyPijesz wodę z kranu? Uważaj, fluor w niej zawarty powoduje nadwagę i depresję