Start Polecane Podwyżka płac dla prawie 900 000 pracowników sektora publicznego

Podwyżka płac dla prawie 900 000 pracowników sektora publicznego

614
0

Prawie 900 000 pracowników sektora publicznego ma otrzymać podwyżkę powyżej inflacji, w tym lekarze, nauczyciele i policjanci.

Ministerstwo Skarbu podało, że pieniądze na podwyżki płac do 3,1% będą pochodzić z istniejących budżetów departamentów. Partia Pracy powiedziała, że ​​podwyżka nie nadrobi wieloletnich cięć w cenach realnych. W ogłoszeniu nie uwzględniono pielęgniarek, ponieważ w 2018 roku wynegocjowały trzyletnią umowę.

Nauczyciele w Anglii oraz stomatolodzy i lekarze w całej Wielkiej Brytanii odnotują największy wzrost, odpowiednio o 3,1% i 2,8%. Policja, funkcjonariusze więzienni i pracownicy National Crime Agency w Anglii i Walii otrzymają podwyżkę o 2,5%, podczas gdy członkowie sił zbrojnych w całej Wielkiej Brytanii otrzymają 2%. Członkowie wymiaru sprawiedliwości i wyżsi urzędnicy służby cywilnej w Wielkiej Brytanii również zobaczą wzrost wynagrodzeń o 2%.

Kanclerz Rishi Sunak powiedział: „Ostatnie miesiące uwydatniły to, co zawsze wiedzieliśmy, że nasi pracownicy sektora publicznego wnoszą istotny wkład w rozwój naszego kraju i że możemy na nich polegać, gdy ich potrzebujemy.”

PoprzedniStrona internetowa Westquay zapewni klientom aktualne informacje o tym, kiedy robić zakupy
NastępnyAnglia: Nowe zasady dotyczące palenia poza pubami