Start Polecane Podwyżka living wage. Wzrośnie do £9 za godzinę

Podwyżka living wage. Wzrośnie do £9 za godzinę

1597
0

Brytyjski rząd zapowiedział, że w tym miesiącu wzrośnie real living wage do 9 funtów za godzinę, zaś w Londynie – £10,55.

– Poważni i odpowiedzialni biznesmeni wiedzą, że minimalna stawka proponowana przez rząd jest niewystarczająca, aby normalnie żyć. Nowe stawki pozwolą tysiącom pracowników na podwyżkę płac. Pracodawcy, którzy wypłacają pracownikom realna płacę minimalną pozwalają swoim pracownikom na życie z godnością oraz dają im możliwość spłaty długów. Chcielibyśmy aby lokalne councile, uniwersytety, kluby piłkarskie, firmy transportowe i wiele innych przedsiębiorstw z sektora publicznego i prywatnego zaczęły płacić swoim pracownikom realną płacę minimalną – powiedziała Tess Lanning z fundacji „Living Wage”.

Nowe stawki będą wyższe o 2,71 funta dla Londynu w porównaniu do minimalnego wynagrodzenia ustawowego, zaś w innych częściach Wielkiej Brytanii – 1,17 funta. Wzrost living wage wynika m.in. z podniesienia kosztów transportu, a także podatków w councilach.

Ponad 180 000 osób w Wielkiej Brytanii poczuje nadchodzącą podwyżkę, dzięki pracodawcom, którzy podpisali porozumienie, umożliwiające wypłacenie Living Wage. Wśród takich firm są Aviva, Nationwide Building Society, Google oraz IKEA.

– Living Wage jest doskonałym pomysłem z punktu widzenia biznesowego i służy pracownikom, społeczeństwu i ekonomii jako całości – stwierdził Tony Donnelly, przedstawiciel szkockiej firmy Wave, która również podpisała porozumienie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCo czwarta pielęgniarka w Southampton znieważana lub napastowana przez pacjentów
NastępnyPolska poezja w londyńskim metrze