Start Polecane Podwyżka cen za przewóz bagażu w WizzAir

Podwyżka cen za przewóz bagażu w WizzAir

633
0

To już kolejny raz w tym roku, kiedy linie lotnicze WizzAir podnoszą ceny bagażu zarówno rejestrowanego jak i podręcznego. Wzrasta także opłata za pierwszeństw wejścia na pokład.

Węgierskie linie lotnicze wprowadziły w styczniu dynamiczny system cenowy, który dodatkowo uzależnił od sezonu wysokiego i niskiego, a także zdecydował się podwyższyć przyjęte pierwotnie widełki cenowe.

Teraz doszło do kolejnej podwyżki. Aż o 9 euro podniesiona została maksymalna cena za mały bagaż nadawany o wadze do 10 kilogramów – w styczniu widełki cenowe zostały ustalone na poziomie 9 – 27 euro, a obecnie wynoszą one 9 – 36 euro. Poza tym wzrosła też cena za duży bagaż nadawany w sezonie wysokim – cena bagażu o wadze max. 20 kilogramów wynosi obecnie 15 – 52 euro (wcześniej maksymalna stawka wynosiła 50 euro), natomiast cena bagażu o wadze max. 32 kilogramów wynosi 23 – 73 euro (wcześniej max. stawka to 72 euro).

Wykupienie usługi priorityboarding, która pozwala na wniesienie na pokład bagażu o wadze do 10 kilogramów, kosztowało dotychczas od 5 do 17 euro. Tymczasem obecnie maksymalna stawka za pierwszeństwo wejścia na pokład została ustanowiona na poziomie 30 euro.

PoprzedniJedna osoba nie żyje a 20 jest rannych po zderzeniu autobusu z samochodami osobowymi
NastępnyIdentyfikacja nieznanych ofiar Titanica w Southampton