Start Brexit Podróżowanie do i z Wielkiej Brytanii po 1 stycznia

Podróżowanie do i z Wielkiej Brytanii po 1 stycznia

1419
0

Wraz z nowym rokiem zmienią się zasady przekraczania granic Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i brytyjskich terytoriów zamorskich – tak dla obywateli tych państw, jak i turystów.

Rząd brytyjski informuje, że osoby, które posiadają settled status lub pre-settled status w ramach systemu EU Settlement Scheme lub zezwolenie wydawane pracownikom przygranicznym, będą mogły używać dowodu osobistego w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii co najmniej do 31 grudnia 2025 r.

Lotnisko Chopina informuje, że wszyscy pasażerowie będą podlegać standardowi odprawy szczegółowej, a więc będą musieli posiadać ważny paszport (wydany w okresie ostatnich 10 lat i ważny jeszcze przez przynajmniej trzy miesiące), jak również uzasadnić cel i warunki planowanego pobytu oraz posiadać wystarczające środki utrzymania (zarówno na czas trwania planowanego pobytu, jak i na powrót do państwa pochodzenia)”. Rzecznik lotniska radzi, aby lecąc do UK po 1 stycznia najlepiej mieć przy sobie dwa dokumenty, dowód osobisty i paszport.

PoprzedniPowrotu uczniów do szkół podstawowych i średnich po przerwie świątecznej
NastępnyWielka Brytania musi zaszczepić 2 miliony osób tygodniowo, aby zapobiec trzeciej fali COVID-19