Start Wiadomości Podróże lotnicze będą utrudnione przynajmniej przez rok

Podróże lotnicze będą utrudnione przynajmniej przez rok

340
0

Prezes londyńskiego lotniska Heathrow powiedział, że przywrócenie normalnej sytuacji na lotniskach zajmie przynajmniej 12 miesięcy.

John Holland-Kaye, prezes największego brytyjskiego lotniska, odrzucił zarzut, że branża lotnicza nie poradziła sobie z powrotem do normalnego popytu po dwóch latach pandemii Covid-19.

„Nie powinniśmy być zaskoczeni wyzwaniami, przed jakimi stoi branża lotnicza. Przez dwa lata większość polityków i opinii publicznej wzywała do zamknięcia granic, co przyniosło druzgocące skutki. W całym sektorze zlikwidowano miejsca pracy dla bardzo wykwalifikowanych pracowników, co oznacza, że jako branża musimy ponownie zatrudnić pracowników i przeszkolić ich, aby byli w stanie obsługiwać pasażerów, a to wymaga czasu” – wyjaśnił.

Holland-Kaye podkreślił, że nie jest to problem tylko Wielkiej Brytanii. „W całej Europie przed pandemią 250 tys. osób było zatrudnionych jako obsługa naziemna. Dziś jest to około 120 tys., więc widać, jaka skala rekrutacji jest konieczna” – wskazał.

Braki kadrowe w służbach naziemnych lotnisk – w tym wśród pracowników zajmujących się obsługą bagaży, ochroną i sprzątaniem, jak również wśród załóg samolotów – są główną przyczyną trwających na wielu europejskich lotniskach protestów, czego efektem jest duża liczba odwoływanych i opóźnionych lotów.

PoprzedniRzadki układ planet na nocnym niebie – jak zaobserwować zjawisko w Hampshire
NastępnyZielone światło dla ulepszeń o wartości 3 miliony funtów w Itchen Valley Country Park