Start Coronavirus Podczas blokady matki zajmują się głównie opieką nad dziećmi i domem

Podczas blokady matki zajmują się głównie opieką nad dziećmi i domem

568
0

Jak wynika z nowych badań mamy wykonują większość prac domowych i opieki nad dziećmi podczas blokady.

Badania sugerują, że w domach, w których pracuje zarówno matka i ojciec, kobiety wykonują więcej obowiązków i spędzają więcej czasu z dziećmi.

Institute for Fiscal Studies (IFS) i University College London (UCL) przeprowadziły wywiady z 3500 rodzinami.

Okazało się, że matki były w stanie wykonywać tylko godzinę nieprzerwanej pracy, na każde trzy godziny wykonywane przez ojców. Matki wykonują średnio więcej opieki nad dziećmi i prac domowych niż ojcowie, którzy mają takie same warunki pracy – powiedziała Lucy Kraftman, ekonomistka z IFS.

Powiedziała, że ​​to odkrycie dotyczyło rodzin, w których pracowała i matka i ojciec, a także rodzin, w których oboje rodzice mieli problemy z pracą lub brak pracy.

– Jedyny zestaw gospodarstw domowych, w których matki i ojcowie dzielą w równym stopniu opiekę nad dziećmi i prace domowe, to te, w których oboje rodzice pracowali wcześniej, ale ojciec przestał teraz pracować za wynagrodzeniem, podczas gdy matka nadal pracuje zarobkowo – powiedziała. – Jednak matki w tych gospodarstwach domowych wykonują płatną pracę średnio przez pięć godzin dziennie, oprócz wykonywania takiej samej pracy domowej jak ich partner.

Jedna z kobiet powiedziała: – moje rozmowy telefoniczne w pracy są przerywane przez dzieci zadające pytania, podczas gdy tata ogląda Netflix.

Odmienne podejście do zadań domowych i obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem rozpoczyna się podczas urlopu macierzyńskiego. Tylko 2% nowych mam i ojców dzieli swoje prawo do urlopu rodzicielskiego. To zazwyczaj pozostawia kobietę odpowiedzialną za ustalenie rutyny i nauczenie się, jak być rodzicem – zazwyczaj metodą prób i błędów.

Bycie rodzicem wymaga upewnienia się, że w domu jest jedzenie, gotowania, w razie potrzeby zorganizowania opieki nad dziećmi. To wcale nie jest sprawa konfliktu mężczyzny z kobietą. Partner nie ma pojęcia, że ​​to wszystko trzeba robić, ponieważ nigdy tego nie musiał.

– Ryzyko polega na tym, że blokada prowadzi do dalszego wzrostu różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn – powiedziała Alison Andrew z IFS. Ale jej koleżanka, Sonya Krutikova, wskazuje na iskrę nadziei, że blokada może doprowadzić do bardziej równego podziału zadań domowych między rodziców. – Ojcowie średnio prawie dwukrotnie przewyższają godziny opieki nad dziećmi, które spędzali przed blokadą – powiedziała. – Może to spowodować zmiany w postawach ojców, matek, dzieci i pracodawców na temat roli ojców w zaspokajaniu potrzeb rodzinnych w zakresie opieki nad dziećmi i prac domowych w ciągu tygodnia pracy.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTrzech aresztowanych po tym, jak mężczyzna został dźgnięty nożem w Southampton
NastępnyFirmy turystyczne twierdzą, że plan kwarantanny musi zostać zmieniony