Start Wiadomości Podążając śladami matki

Podążając śladami matki

687
0

Harry przeszedł przez to samo pole minowe w Angoli 22 lata po Dianie. Książę ubrany w taką samą kamizelkę przeszedł przez dawną bazę artylerii.

Książę Sussex przeszedł przez częściowo oczyszczone pole minowe w byłej bazie artylerii w pobliżu południowo-wschodniego miasta Dirico w Angoli, aby podkreślić zagrożenie, jakie stwarzają miny lądowe, 22 lata po tym, jak jego matka Diana, księżna Walii, zrobiła to samo.

Książę z pokorą odwiedza miejsce i społeczność, która była tak wyjątkowa dla jego matki, uznaje jej niestrudzoną misję w imieniu wszystkich osób, które jej zdaniem najbardziej potrzebują głosu i mówienia o problemie.

Diana przykuła światową uwagę w 1997 roku, kiedy przeszła przez pole minowe w tym kraju. Książę Harry odwiedził to miejsce z tą samą organizacją charytatywną, co jego matka, Halo Trust. Personel organizacji charytatywnej pracuje od sierpnia w miejscu pod Dirico, które zostało odbite przez siły antyrządowe w 2000 roku, kiedy wycofano się z bazy. Organizacja charytatywna ma nadzieję, że oczyści miejsce całkowicie do końca października.

Wizyta księżnej Diany pomogła zmienić bieg historii i bezpośrednio doprowadziła do konwencji przeciwko minom przeciwpiechotnym, znanej również jako traktat ottawski. Dziś, przy wsparciu Halo Trust, Angola ma obecnie na mocy traktatu określony cel, jakim jest usunięcie znanych kopalń do 2025 r. Pomimo wielkich postępów 60 milionów ludzi na całym świecie wciąż żyje w strachu przed minami.

Podczas swojej wizyty książę dokonał wybuchu kontrolowanego, aby zniszczyć minę przeciwpiechotną. Broń skierowana jest raczej na piechotę niż w pojazd. W przemówieniu książę Harry powiedział, że Halo Trust pomaga społeczności znaleźć pokój.

Miny lądowe są nieleczoną blizną wojenną. Oczyszczając miejsca z min możemy pomóc tej społeczności w znalezieniu pokoju, a wraz z pokojem przychodzą możliwości – powiedział. Dodatkowo możemy chronić różnorodną i unikalną przyrodę, która opiera się na pięknej rzece Kuito, obok której spałem ostatniej nocy.

Harry otrzymał instrukcje bezpieczeństwa, żeby nie schodził z oczyszczonych pasów, niczego nie dotykał ani nie biegł.

Jeśli uda się zapewnić międzynarodowy zakaz kopalni, to, patrząc w przyszłość, świat może być bezpieczniejszym miejscem dla wnuków obecnego pokolenia. – Princess Diana, 1997

(bbc/sussexroyal-instagram)

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRada wezwana do podjęcia działań po powodziach powodujących chaos na drogach
NastępnyKobieta zatrzymana po doniesieniach o kradzieży torebek na Shirley High Street