Start Polecane Podatnicy w UK zapłacą więcej za walkę z koronawirusem

Podatnicy w UK zapłacą więcej za walkę z koronawirusem

1071
0

Biuro Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) poinformowało, że działania rządu podjęte w ramach walki z koronawirusem będą kosztować 123,2 mld funtów. 40 proc. tych pieniędzy zostanie wydane na pensje urlopowanych pracowników.

Zwiększone wydatki z budżetu oraz mniejsze wpływy z podatków spowodują, że w bieżącym roku finansowym 2020-2021 deficyt budżetowy wyniesie 298,4 mld funtów – przewiduje OBR. Miesiąc wcześniej, w poprzedniej prognozie, wielkość deficytu szacowano na 273 miliardy, zaś w marcu – zanim podjęto radykalne środki w celu zatrzymania epidemii – OBR przewidywał, że wyniesie on 55 miliardów.

Brytyjski minister finansów ogłosił kilka dni temu, że program subsydiowania pensji zostaje wydłużony o kolejne cztery miesiące – do końca października. OBR wylicza, że koszt rządowego programu subsydiowania pensji urlopowanych pracowników wyniesie 50 mld funtów, a nie 39 mld, jak przewidywano przed jego przedłużeniem. W ramach programu pracodawcy, którzy mimo negatywnych skutków epidemii dla ich działalności nie zwolnią pracowników, ale wyślą ich na urlopy, mogą zwrócić się o zrefundowanie z rządowego funduszu 80 proc. wynagrodzenia – do kwoty 2 500 funtów brutto miesięcznie.

PoprzedniPaultons Park Tornado Springs zostanie otwarte na Wielkanoc 2021 roku
NastępnyNałożono 14 000 mandatów za złamanie blokady