Start Wiadomości „Podatki nie wzrosną przez najbliższe pięć lat” – deklaruje David Cameron

„Podatki nie wzrosną przez najbliższe pięć lat” – deklaruje David Cameron

1096
0

David Cameron obiecał, że jeśli konserwatyści wygrają wybory, podatek dochodowy, VAT i składka ubezpieczenia społecznego nie wzrośnie przez kolejne pięć lat.

Zmiany w polityce podatkowej są jednym z kluczowych argumentów Partii Konserwatywnej przed przyszłotygodniowymi wyborami parlamentarnymi. Zdaniem premiera, wybór, jakiego 7 maja dokonają Brytyjczycy, będzie miał wpływ na losy „całej generacji”.

„Kiedy wejdziecie do lokalu wyborczego, zadajcie sobie pytanie: co jest dla was w życiu ważne, komu naprawdę możecie zaufać” – apelował do wyborców Cameron. Jego zdaniem laburzyści będąc poprzednio u władzy „ściągali z wyborców ile tylko się dało”, a podczas trwania tegorocznej kampanii nie określili jasno założeń swojej przyszłej polityki podatkowej. Konserwatyści z kolei, jak podkreślał premier, do tej pory „obniżyli próg podatku dochodowego 26 milionom osób” i nie planują na tym poprzestać.

„Wiemy, że pieniądze, kótre zarabiacie, należą się wam, a nie rządowi. Ciężko pracujecie, więc powinniście móc je zatrzymać” – twierdzi Cameron.

Premier deklaruje, że konserwatyści wprowadzą prawo, w myśl którego każda osoba pobierająca wynagrodzenie na poziomie stawki minimalnej oraz pracująca minimum 30 godzin w tygodniu nie będzie obciążona podatkiem dochodowym. Ponadto, do roku 2020 wysokość kwoty wolnej od podatku wzrośnie do 12,500 funtów, a 40 procentowy próg podatkowy będzie obowiązywał od kwoty 50 tysięcy funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPlanujesz urlop w Grecji? Zabierz ze sobą gotówkę, bankomaty mogą nie działać
NastępnyIle jest mieszkań w Londynie dostępnych dla przeciętnej rodziny? Odpowiedź zaskakuje