Start Wiadomości Pod budynkiem parlamentu w Londynie odkryto pozostałości muru sprzed 700 lat

Pod budynkiem parlamentu w Londynie odkryto pozostałości muru sprzed 700 lat

264
0

W ramach prac renowacyjnych prowadzonych od kilku miesięcy w rejonie pałacu westminsterskiego eksperci z Urzędu ds. Restauracji i Odnowy odkryli prawdopodobne pozostałości pierwotnego średniowiecznego muru ciągnącego się wzdłuż Tamizy.

Stan historycznego budynku parlamentu, którego budowę rozpoczęto w 1016 roku i przebudowano na nowo w XVIII wieku, budzi szereg obaw wśród archeologów i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przebywających w pałacu osób. Dlatego od lata br. rozpoczęto na miejscu badania, mające pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących niezbędnych prac renowacyjnych.

Podczas geotechnicznego badania otworu wiertniczego w Chancellor’s Court, w pobliżu komory Izby Lordów, odkryto fragmentu prawdopodobnie średniowiecznego muru biegnącego wzdłuż Tamizy.

Archeolodzy z Muzeum Archeologicznego w Londynie (MOLA) wstępnie oceniają, że konstrukcja ma prawdopodobnie co najmniej 700 lat i jest wykonana z Kentish Ragstone – twardego szarego wapienia wydobywanego z Kent, który był również używany do budowy Tower of London i Opactwa Westminsterskiego.

PoprzedniPchnięcie nożem w Southampton: drugi zarzut usiłowania zabójstwa
NastępnyPub zachęca mężczyzn do rozmowy o swoim zdrowiu psychicznym podczas charytatywnego marszu