Start Polecane Pociągi i stacje wezwane do gruntownego czyszczenia

Pociągi i stacje wezwane do gruntownego czyszczenia

518
0

Pomimo zapewnień burmistrza Londynu Sadiqa Khana, że ​​nie ma ryzyka złapania koronawirusa w londyńskim metrze, pojawiły się obawy o wpływ wirusa na sieć transportową.

Podczas każdej podróży mamy tak bliski kontakt z tyloma ludźmi, dotykając tak wielu wspólnych przestrzeni, że może to być “najlepsze” miejsce do rozprzestrzeniania się chorób. Nie wspominając już o wpływie choroby na dużą liczbę pracowników, którzy codziennie obsługują systemy transportowe.

Obecnie szef związku transportowego wzywa rząd do zrobienia jeszcze więcej, aby upewnić się, że podróż nie będzie miała wpływu na zarażanie się koronawirusem. Jedną z rzeczy, które według niego powinny być zrobione, jest to, aby zespoły sprzątające przeprowadzały z dnia na dzień głębokie czyszczenie wagonów i stacji kolejowych, koncentrując się na obszarach często dotykanych, takich jak poręcze i automaty biletowe. Metro nie działa przez około cztery godziny przez większość nocy, więc na pewno nie będzie trudno podjąć ten zapobiegawczy krok.

Manuel Cortes, sekretarz generalny Transport Salaried Staffs Association, powiedział: – Chcemy mieć pewność, że nasze sieci transportowe są odporne na ewentualną epidemię i pilnie potrzebujemy spójnych porad i proaktywnego planu działań na rzecz transportu publicznego.

Argumentował, że potrzebna jest bardziej szczegółowa reakcja, biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką przemysł transportowy odgrywa w gospodarce i społeczeństwie oraz, że należy zrobić wszystko, aby chronić ludzi, którzy go używają. Dodał: – To przede wszystkim kwestia zdrowia publicznego.

Wcześniej rzecznik TfL powiedział: – Public Health England stwierdził, że nie ma szczególnych obaw dotyczących transportu publicznego i wzywa wszystkich do regularnego mycia rąk przez cały dzień, przed jedzeniem i po przyjeździe do pracy lub do domu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCentrum rekreacji w Hampshire zamknięte z powodu koronawirusa
NastępnyDwaj chłopcy, którzy dokonali rabunku z bronią w ręku, stanęli przed sądem