Start Polecane Po zakończeniu programu “EatOut to Help Out”, restauracje same oferują zniżki

Po zakończeniu programu “EatOut to Help Out”, restauracje same oferują zniżki

667
0

Po sukcesie rządowego programu mającego na celu pomoc sektorowi gastronomicznemu, niektóre restauracje postanowiły same go przedłużyć.

Program „Eat Out to Help Out”, który zakończył się w poniedziałek, cieszył się ogromną popularnością. Ministerstwo Finansów poinformowało, że do udziału zgłosiło się ponad 84 tys. lokali, a ciągu pierwszych trzech tygodni ze zniżek skorzystano 64 miliony razy na kwotę 336 mln funtów.

Podczas akcji klienci restauracji, kawiarni, barów i pubów, które się zgłosiły do programu, mieli w poniedziałki, wtorki i środy zniżki na jedzenie do 50 proc. Koszt pozostałej części pokrywany był z budżetu państwa.

Część właścicieli lokali apelowała do rządu o przedłużenie programu, zwracając uwagę, że szczególnie trudne mogą być dla nich październik i listopad, kiedy zawsze spada liczba klientów. Jednak minister finansów Rishi Sunak nie zdecydował się na wydłużenie akcji.

Teraz część restauracji ogłosiła, że lokale same przedłużą akcję i teraz one będą dofinansowywać zniżki dla klientów. Najczęściej będzie to trwać do końca września i na takiej samej zasadzie jak rządowa akcja, czyli zniżki będą tylko od poniedziałku do środy.

PoprzedniLiczba przestępstw seksualnych wobec dzieci w Internecie wzrosła o 90 procent
NastępnyWielka Brytania wydaje tysiące funtów na tłumaczy dla polskich przestępców