Start Polecane Po wizycie Johnsona w Southampton szefowie portu proszą rząd o wsparcie

Po wizycie Johnsona w Southampton szefowie portu proszą rząd o wsparcie

605
0

Szefowie portu w Southampton podkreślili znaczenie silnego wsparcia ze strony rządu centralnego po wizycie Borisa Johnsona w mieście.

Alastair Welch, dyrektor Portu Southampton, powitał w poniedziałek przywódcę Partii Konserwatywnej i podkreślił potrzebę współpracy portu i rządu, aby zagwarantować dalszy rozwój Portu Southampton przy rozwiązywaniu problemów środowiskowych.

Podczas swojej wizyty Johnson pochwalił pracę Stowarzyszenia Porty Brytyjskie (ABP) w walce z zanieczyszczeniem, ale powiedział, że statki nadal stanowią problem.Zasugerował, że więcej dostaw energii elektrycznej z lądu dla statków mogłoby pomóc w walce z zanieczyszczeniami w Southampton.

Welch powiedział, że port w Southampton ma kluczowe znaczenie dla gospodarki kraju i dodał: „Naprawdę ważne jest, aby decyzje podejmowane w sercu rządu absolutnie wspierały rozwój portu w Southampton. Tak więc każda wizyta premiera lub jakiejkolwiek innej osoby z rządu jest naprawdę ważna, aby upewnić się, że Southampton pozostaje w centrum decyzji rządowych.”

PoprzedniPrezydent Duda na kolacji u królowej
NastępnyKsiążę Karol odwiedzi Portsmouth, aby oddać do użytku nowy lotniskowiec