Start Polecane Po upałach załamanie pogody na Wyspach

Po upałach załamanie pogody na Wyspach

813
0

Po zakończeniu najcieplejszego dnia lata w UK nastąpi okres ulew, gwałtownych burz, a nawet tornad – informują brytyjscy meteorolodzy.

W zachodnich rejonach Wielkiej Brytanii już pojawiły się silne burze oraz uciążliwe deszcze. Z kolei przez część Sheffield w południowym Yorkshire przeszło tornado, które spowodowało odcięcie prądu w wielu domach. W Manchesterze doszło do przymusowej ewakuacji ludzi robiących zakupy w Asdzie w Ashton-under-Lyne z powodu gwałtownej powodzi.

Ulewa była tak silna, że władze miasta były zmuszone odwołać mecz rozpoczynający Ligę Mistrzów. Co więcej, ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe dzisiaj zamknięto również szkoły w Kornwalii. Met Office wprowadziło stan zagrożenia pogodowego na północnym zachodzie, północnym wschodzie, Yorkshire oraz w niektórych rejonach Szkocji.

Słoneczne przez najbliższe kilka dni nadal pozostaną jednak południowo-wschodnie obszary kraju. Jak podało Met Office, powietrze tutaj będzie suche, a temperatury wysokie. W Norwich we wschodniej Anglii termometry wskazały w środę 29 stopni Celsjusza. W najbliższy weekend masy powietrza napływające znad Atlantyku przyniosą chłodniejsze temperatury.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDavid Davis: Brexit będzie wymagał aprobaty parlamentu
NastępnyInwazja kotów w londyńskim metrze