Start Polecane Po pożarze wieżowca w Londynie mieszkańcy Southampton Towers boją się o własne...

Po pożarze wieżowca w Londynie mieszkańcy Southampton Towers boją się o własne bezpieczeństwo

1474
0

Mieszkańcy wieżowców w Southampton obawiają się o własne bezpieczeństwo po tym, jak w zachodnim Londynie spłonął blok mieszkalny. W pożarze zginęło przynajmniej 12 osób, ale wiele zostało uznanych za zaginionych. 

W akcji gaszenia pożaru Grenfell Tower wzięło udział około 200 strażaków. Mieszkańcy wieżowca na długo przed tragedią skarżyli się, że budynek nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Grenfell Tower został zbudowany w 1974 roku. W 120 lokalach mieszkalnych, mieszkało od 400 do 600 osób.

W 2010 roku w jednym z wieżowców w Southampton doszło również do pożaru. Zapaliło się jedno z mieszkań w Shirley Tower. W akcji ratowniczej zginęło wtedy dwóch strażaków. W kwietniu tego roku mieszkańcy Redbidge Tower zostali ewakuowani po tym, jak pożar wybuchł na dwunastym piętrze.

Mieszkańcy wieżowców w Southampton twierdzą, że City Council nie podjął do tej pory odpowiednich kroków, aby zabezpieczyć budynki. Władze miasta twierdzą natomiast, że są już plany na udoskonalenie systemów przeciwpożarowych. Jeszcze w tym roku w niektórych budynkach mają być zamontowane zraszacze.

To co zdarzyło się w Londynie to wielka tragedia. Zginęli niewinni ludzie. Miejmy nadzieję, że władze Southampton zrobią wszystko, aby zapobiec podobnym przypadkom w naszym mieście – mówią mieszkańcy.

PoprzedniKobieta z Hampshire została poproszona o opuszczenie sklepu z powodu niewłaściwego ubioru
NastępnyNegocjacje ws. Brexitu zgodnie z planem