Start Polecane Po obniżkach cen jeden pojazd elektryczny sprzedawany co 60 sekund

Po obniżkach cen jeden pojazd elektryczny sprzedawany co 60 sekund

597
Photo by Damian Karpiński on Unsplash

Dane branżowe pokazują, że w lipcu jeden pojazd elektryczny był sprzedawany co 60 sekund po tym, jak producenci samochodów obniżyli ceny, aby przyciągnąć kierowców zmagających się z brakiem gotówki.

Dane Towarzystwa Producentów i Handlowców Motoryzacyjnych (SMMT) ujawniły w zeszłym miesiącu wzrost sprzedaży pojazdów zasilanych akumulatorami o 88 procent rok do roku, gdy dostawy osiągnęły pułap 23 000 sztuk.

Dzieje się tak po tym, jak producenci, tacy jak Tesla Elona Muska, obniżyli ceny.

SMMT z zadowoleniem przyjął wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych, ale stwierdził, że „konsumenci muszą mieć większe  opcje zachęty do zakupu”, i wezwał rząd do podjęcia działań w rozbudowę infrastruktury.

Organizacja ogłosiła również, że ogólna prognoza sprzedaży w przyszłym roku została obniżona o 0,7 procent, ponieważ gospodarstwa domowe zmagają się ze zwiększonymi kosztami utrzymania.

W całej Wielkiej Brytanii rośnie zaniepokojenie brakiem możliwości ładowania samochodów zasilanych akumulatorami, szczególnie dla kierowców wyruszających w dalekie podróże.

W zeszłym roku na każde 53 sprzedane samochody elektryczne zbudowano tylko jedną nową publiczną ładowarkę.

Dane opublikowane przez SMMT w lutym pokazały, że w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowano 368 617 samochodów typu plug-in, podczas gdy zainstalowano zaledwie 6 949 standardowych ładowarek.

Ten niedobór podsycił debatę nad planem Rishiego Sunaka dotyczącym zakazu sprzedaży nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych od 2030 roku.