Start Polecane Po dwuletniej przerwie festiwal Nothing Hill powrócił do Londynu

Po dwuletniej przerwie festiwal Nothing Hill powrócił do Londynu

196
0

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Londynu powrócił Notting Hill Carnival – festiwal kultury karaibskiej, który jest największą uliczną imprezą w Europie.

Na imprezie, która odbyła się w miniony weekend bawiło się około 2 mln osób. Festiwal obsługiwało 40 tys. wolontariuszy i 9 tys. policjantów.

Głównym punktem wydarzenia była karnawałowa parada, która przeszła ulicami Notting Hill trasą liczącą ponad 5,5 km. Wzięło w niej udział kilkanaście zespołów tanecznych – każdy liczący od 80 do 300 osób – w bogato zdobionych, ręcznie wykonanych kostiumach inspirowanych kulturą i mitologią zachodniej Afryki oraz Karaibów.

Wzdłuż trasy oraz na ulicach wewnątrz niej ustawiono 40 scen, na których zagrały soundsystemy oraz bardziej tradycyjne orkiestry.

Notting Hill Carnival odbywa się od 1966 r. Niewielki początkowo festiwal zorganizowany przez imigrantów z Karaibów w celu zamanifestowania własnej kultury i walczenia z uprzedzeniami rasowymi stał się z czasem jedną z największych na świecie imprez na świeżym powietrzu, a zarazem jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Londynu, choć według magazynu „Time Out”, turyści stanowią tylko ok. 20 proc. uczestników.

PoprzedniLeeds Festival: śmierć 16-letniego chłopca w związku z podejrzeniem incydentu narkotykowego
NastępnyFrancja apeluje do UE w sprawie zrzucania ścieków przez Wielką Brytanię