Start Wiadomości Po Brexicie UK będzie rajem podatkowym?

Po Brexicie UK będzie rajem podatkowym?

1066
0

Brytyjski kanclerz skarbu zapowiedział, Philip Hammond, że w przypadku niepomyślnych negocjacji z Brukselą, Wielka Brytania stanie się rajem podatkowym.

W niemieckiej gazecie „Welt am Sonntag” Philip Hammond zasugerował, że jeśli warunki, które będą stawiali brytyjscy urzędnicy będą godziły w UK, on „zrobi wszystko, co konieczne”, aby Wielka Brytania „odzyskała konkurencyjność”.

– Osobiście wierzę, że będziemy mogli pozostać w głównym nurcie europejskiej ekonomii i myśleniu socjalnym. Jeżeli jednak nie będziemy mieli dostępu do europejskiego rynku, to przynajmniej w krótkim okresie możemy ucierpieć ekonomicznie. Będziemy wówczas zmuszeni zmienić nasz model gospodarczy, aby odzyskać konkurencyjność. I z pewnością to zrobimy. Brytyjczycy nie będą załamywać się i narzekać. Zmienimy nasz model i będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni – powiedział Hammond.

Takie rozwiązanie niekorzystnie odbiłoby się na pozostałych krajach Unii. Inwestycje i firmy zaczęłyby uciekać na Wyspy i dodatkowo zwiększyłoby się ryzyko unikania płacenia podatków przez osoby fizyczne. Ta kwestia może być głównym punktem spornym podczas negocjacji brexitowych.

Maja Orzechowska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCo dla Polski oznacza plan dotyczący Brexitu ogłoszony przez Theresę May
NastępnyMieszane reakcje Europy na plan Theresy May dotyczący Brexitu