Start Brexit Po Brexicie trzeba będzie wyrobić nowy dokument

Po Brexicie trzeba będzie wyrobić nowy dokument

1911
0

Według badań przeprowadzonych przez National Audit Office, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej konieczne będzie wyrobienie nowego prawa jazdy. 

Wyrobienie nowego dokumentu będzie miało miejsce w momencie, gdy Wielka Brytania nie dojdzie do porozumienia z Unią Europejską w kwestii wzajemnego uznania swoich praw jazdy. Obecnie jednak nie ma mowy o rozpoczęciu negocjacji w tych kwestiach.

National Audit Office przewiduje, że aż 7 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie zmuszone wyrobić nowy dokument, noszący nazwę International Driving Permits. Dzięki niemu będzie można podróżować samochodem poza granicami Wielkiej Brytanii. Brak odpowiednich dokumentów może skutkować zatrzymaniem na granicy i cofnięciem do kraju.

Problem ważnego prawa jazdy obejmie także Polaków, którzy wyrobili taki dokument w Wielkiej Brytanii. Po wyjściu ze Wspólnoty nie będzie możliwe podróżowanie autem po Europie.

International Driving Permit kosztuje jedynie 5,50 funtów, jednak po wyjściu Weilkiej Brytanii ze Wspólnoty, czas oczekiwania na wyrobienie dokumentu znacznie się wydłuży przez ilość zgłaszanych wniosków.