Start Polecane Po Brexicie Brytyjczycy zachowają wszystkie prawa?

Po Brexicie Brytyjczycy zachowają wszystkie prawa?

966
0

Brytyjczycy powinni zachować prawa, które gwarantuje im obecnie Unia Europejska – mówi Guy Verhofstadt, negocjator w Parlamencie Europejskim.

Guy Verhofstadt uważa, że po Brexicie Brytyjczycy nadal powinni posiadać przywileje, jakie dała im UE, takie jak swoboda podróżowania po krajach członkowskich i możliwość głosowania w wyborach europejskich. Belgijski polityk określił Brexit jako tragedię i katastrofę dla ludzi w Wielkiej Brytanii i UE – informuje BBC.

– Obecnie Brytyjczycy posiadają podwójne obywatelstwo: brytyjskie i europejskie. Z tego tytułu mają wiele przywilejów, które powinni zachować, jeśli będą tego chcieli. Musimy stworzyć rozwiązanie, które pozwoli na to, że na Brytyjczycy, którzy indywidulanie zgłoszą się z prośbą o zachowanie swoich praw, dostaną taką możliwość – powiedział Guy Verhofstadt.

Verhofstadt twierdzi, że dostał tysiące listów, w których obywatele Zjednoczonego Królestwa piszą, że nie chcą stracić kontaktu z resztą Europy i z europejską cywilizacją. Polityk uważa, że zwykli obywatele nie powinni być ofiarami politycznych rozgrywek.

– Brytyjczycy chcą być częścią Europy, mają poczucie, że nikt ich nie broni, że tracą część swojej tożsamości. Myślę, że musimy sprawdzić, co możemy zrobić dla tych poszczególnych obywateli, którzy chcą kontynuować swoją współpracę z UE – dodał Verhofstadt.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFirma ubezpieczeniowa z siedzibą w Hampshire zwalnia pracowników
NastępnyW Wielkiej Brytanii powstanie Disneyland?