Start Polecane Po 11 latach Southampton FC kończy grę w Premier League

Po 11 latach Southampton FC kończy grę w Premier League

645

Saints zostali oficjalnie zdegradowani z Premier League, kończąc swój 11-letni pobyt w najwyższej klasie rozgrywkowej angielskiej piłki nożnej.

Los drużyny St Mary’s został przypieczętowany porażką 0:2 z Fulham w sobotę – ich pierwszą porażką u siebie z Cottagers w lidze od 1935 roku.

Saints rozpoczęli sezon z wieloletnim menedżerem Ralphem Hasenhuttlem, ale został on zwolniony w listopadzie i zastąpiony przez szefa Luton Town, Nathana Jonesa.

Walijczy został pokonany w siedmiu z ośmiu meczów ligowych – zanim asystent Ruben Selles objął główną pracę w lutym.

Spadek spowoduje duże zmiany w sytuacji finansowej Southampton, ponieważ ogromne strumienie dochodów z Premier League wygasną.

W zeszłym sezonie klub zanotował obrót w wysokości 151 milionów funtów, z czego 115 milionów funtów pochodziło z przychodów z transmisji, 17 milionów funtów z meczów i 18 milionów funtów z działalności komercyjnej.

Dla porównania Nottingham Forest, który w tym samym sezonie zajął trzecie miejsce w Championship, miał łączny obrót w wysokości prawie 30 milionów funtów, z czego 12 milionów funtów pochodziło z opłat za transmisje i ligi, a 8,2 miliona funtów ze sprzedaży biletów.