Start Polecane Platynowy Jubileusz Królowej: plany uroczystości ujawnione przez Pałac Buckingham

Platynowy Jubileusz Królowej: plany uroczystości ujawnione przez Pałac Buckingham

529
0

Pałac Buckingham ujawnił pełną listę uroczystości z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej w tym roku.

Imprezy uliczne, koncerty z jednymi z „największych gwiazd rozrywki” to tylko część planu upamiętnienia 70-lecia Elżbiety II na tronie. Punktem kulminacyjnym będzie czterodniowy weekend świąteczny w Wielkiej Brytanii od 2 do 5 czerwca.

Pierwsze wydarzenie rozpoczęło się już w poniedziałek, konkursem na wymyślenie nowego puddingu, aby uczcić panowanie królowej. Finaliści będą oceniani przez panel ekspertów, w tym Dame Mary Berry i Monikę Galetti z Masterchef.

Zwycięski przepis zostanie udostępniony publiczności, a pudding będzie serwowany podczas Wielkich Jubileuszowych Lunchów w weekend świąteczny.

6 lutego królowa zostanie pierwszym brytyjskim monarchą, który będzie świętował platynowy jubileusz, upamiętniający 70-letnie panowanie. Uroczystości będą odbywały się przez cały rok.

Od 12 do 15 maja ponad 500 koni i 1000 wykonawców weźmie udział w 90-minutowym pokazie w Zamku Windsor, zabierając publiczność w podróż przez historię od Elżbiety I do współczesności.

Pierwszy dzień długiego weekendu to czwartek 2 czerwca i po raz pierwszy od pandemii Trooping the Color odbędzie się w całości. W imprezie weźmie udział ponad 1400 paradujących żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków. Bilety są dostępne dla publiczności od przyszłego tygodnia.

W piątek 3 czerwca – drugi dzień weekendu świątecznego – w katedrze św. Pawła odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za panowanie Królowej.

W sobotę 4 czerwca odbędzie się Platynowa Impreza w Pałacu Buckingham, na którą publiczność zostanie zaproszona do zgłaszania się do udziału w koncercie na żywo. Wykonawcy jeszcze nie zostali wymienieni, ale mówi się, że wydarzenie zgromadzi niektóre z największych gwiazd świata, aby uczcić najważniejsze momenty z panowania królowej. Głosowanie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii w celu zabezpieczenia biletów rozpocznie się w lutym.

W niedzielę, 5 czerwca, ludzie z całego kraju zostaną zaproszeni do wspólnego udziału w Wielkim Jubileuszowym Lunchu, podczas którego odbędą się imprezy uliczne w całej Wielkiej Brytanii. Wśród wydarzeń tego dnia odbędzie się również Platynowy Korowód Jubileuszowy, na którym na terenie Pałacu Buckingham wystąpi 5000 osób z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów. Pałac obiecuje „pompę i ceremonię, streetparty, teatr, muzykę, cyrk, kostiumy oraz najnowocześniejszą technologię wizualną”.

PoprzedniAresztowanie po serii kradzieży z pojazdów i prób włamania
NastępnyUżytkownicy Virgin Mobile i O2 nie będą musieli płacić za roaming w UE