Start Polecane Plany zlikwidowania opłat za przejazd przez Itchen Bridge

Plany zlikwidowania opłat za przejazd przez Itchen Bridge

1256
0

Opłaty za przejazd przez jeden z mostów w Southampton mogłyby zniknąć już w przyszłym roku – ale tylko w przypadku pojazdów elektrycznych. 

Władze planują wprowadzić nową kategorię opłat dla kierowców poruszających się ekologicznymi pojazdami, umożliwiając im darmowy przejazd przez płatny most. Ten ruch pomógłby zaoszczędzić przeciętnemu kierowcy, który przejeżdża przez most codziennie około 250 funtów rocznie.

Szacuje się jednak, że takie rozwiązanie przyniesie władzom miasta stratę w dochodach o około 32 tys. funtów. Jednak zwolennicy zniesienia opłat dla samochodów elektrycznych twierdzą, że rozwiązanie to może uratować radę przed grzywną, która grozi miastu, jeśli nie obniży niebezpiecznego poziomu zanieczyszczenia powietrza.

System wprowadzenia nowej kategorii opłat za przejazd na moście Itchen zostanie omówiony przez radę miasta w przyszłym tygodniu. Na początku przyszłego roku pomysł zostanie poddany publicznej konsultacji. Jeśli pomysł zostanie zaakceptowany, bezpłatny przejazd przez most dla pojazdów elektrycznych mógłby zostać wprowadzony na początku marca 2018 roku.