Start Southampton Plany zamrożenia council tax w Southampton są coraz bardziej realne

Plany zamrożenia council tax w Southampton są coraz bardziej realne

736
0

Plany zamrożenia podatku lokalnego w Southampton stają się coraz bardziej realne.  Członkowie gabinetu w mieście zatwierdzili wstępne propozycje budżetowe przed ostateczną decyzją, która ma zostać podjęta w lutym przyszłego roku.

Zgodnie z obecnymi planami, oczekuje się, że przywódcy obywatelscy zamrożą podatek lokalny w roku finansowym 2022/23, co oznacza, że ​​ogólna opłata dla gospodarstw domowych z grupy D ma pozostać 1 644,39 GBP.

Poprzednie zobowiązania do wydania 10 milionów funtów na naprawę dróg i chodników, 6,5 miliona funtów na stworzenie 1000 nowych miejsc parkingowych i 600 000 funtów na sprzątanie dróg i parków również zostały odnowione.

Zgodnie z najnowszymi planami, Rada Miejska Southampton wciąż boryka się z niedoborem 9 milionów funtów. Jednak przywódcy miast powiedzieli, że problem zostanie rozwiązany do przyszłego roku – częściowo poprzez dotacje rządowe.

Szefowie miast potwierdzili również, że nie ma planów cięcia usług na pierwszej linii i powiedzieli, że nie będzie utraty miejsc pracy. Zamiast tego oczekuje się, że oszczędności zostaną poczynione dzięki środkom mającym na celu poprawę efektywności. Obejmowałyby one zmniejszenie liczby pracowników agencji w dziale opieki nad dziećmi.

Rada zobowiązała się również do stworzenia 34 nowych miejsc pracy – z czego 24 w opiece społecznej – oraz do zamrożenia czynszu i opłat za usługi dla swoich najemców.

Potwierdziły się również plany bezpłatnego parkowania wieczornego do 2023 roku oraz bezpłatnego parkowania w niedziele do końca tego roku.

PoprzedniFałszywe certyfikaty szczepień na Covid
NastępnyPonad 100 tys. szczepionek przeciw Covid dostarczonych w Hampshire w zaledwie trzy dni