Start Southampton Plany stworzenia terenów zielonych Westquay mogą przynieść nowe wydarzenia do Southampton

Plany stworzenia terenów zielonych Westquay mogą przynieść nowe wydarzenia do Southampton

376

Duży ekran, lodowisko i targi społecznościowe mogą pojawić się w Southampton, jeśli plany maksymalnego wykorzystania terenów zielonych uzyskają zielone światło.

Rada miasta Southampton złożyła wniosek o zwiększenie liczby dni, w których obszar trawiasty może być wykorzystywany do organizacji imprez.

Teren przy zachodniej Esplanade i na południe od Westquay Watermark jest obecnie używany tylko do wydarzeń 28 dni w roku. Rada ma nadzieję wydłużyć te dni do 225.

Teren mógłby zostać wykorzystany do montażu dużego ekranu w celu projekcji wydarzeń telewizyjnych, tymczasowe lodowisko, muzykę na żywo, jarmark bożonarodzeniowy i wystawy sztuki.

Inne propozycje obejmują teatr plenerowy, wydarzenia kulturalne, rozrywkę uliczną, miejsce filmowania, imprezy sportowe i targi społeczne.

Miejsce mogłoby być również wykorzystane do organizacji wydarzeń i działań związanych z Westquay i corocznym Międzynarodowym Pokazem Łodzi w Southampton.

Decyzja w sprawie planów jeszcze nie zapadła.

Rzecznik centrum handlowego Westquay powiedział: „Okolica ma znaczny potencjał i popieramy wszelkie plany dalszego ożywienia i aktywizacji tej części miasta z korzyścią dla społeczności”.