Start Polecane Plany stworzenia kompleksu kontenerów w Southampton

Plany stworzenia kompleksu kontenerów w Southampton

620
0

Na jednym z parkingów w Southampton mógłby powstać kompleks handlowo – biurowy.

Wschodnia część parkingu College Street w centrum miasta mogłaby pomieścić wiele przerobionych kontenerów transportowych, które byłyby wykorzystywane do handlu detalicznego, a także jako biura i pracownie dla artystów.

W oficjalnym dokumencie czytamy, że propozycje mają na celu zapewnienie miejsca do pracy, wydarzeń, sklepów oraz lokali gastronomicznych. Plany przedstawione przez Matthew Sangera mają zostać omówione przez komitet planowania w Radzie Miasta Southampton 25 sierpnia.

Zgodnie z dokumentami, biura byłyby otwarte od poniedziałku do piątku od 7:00 do 23:00, a obiekty do sprzedaży detalicznej, żywności i napojów byłyby otwarte od 11:00 do 23:00 od poniedziałku do niedzieli. Sześć specjalnych wydarzeń rozrywkowych i muzycznych na żywo jest proponowanych rocznie i odbywałyby się między 11:00 a 21:00.

Niektóre z kontenerów zostaną oznakowane i pomalowane proszkowo „żywymi kolorami, aby wzbudzić zainteresowanie wizualne”.

Rada miasta otrzymała 20 listów za przyjęciem planów i siedem sprzeciwów. Pojawiły się obawy co do wpływu, jaki inwestycja może mieć na hałas i parkowanie. Jednak inni mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli „zróżnicowany” program i opisali go jako „fantastyczne miejsce dla małych firm do budowania reputacji”. Planiści w radzie miejskiej powiedzieli, że proponowana utrata 73 miejsc parkingowych (43% istniejącego parkingu) z 95 pozostającymi do utrzymania jest zgodna z polityką transportową rady.

W oficjalnym dokumencie czytamy: „Propozycja zapewni lepszą ofertę dla start-upów i przemysłów kreatywnych oraz wzmocni witalność centrum miasta. Wykazano, że inwestycja nie będzie prowadzić do niekorzystnego wpływu hałasu i jest bezpieczna w przypadku zagrożenia powodziowego. Ponadto układ terenu i wygląd kontenerów nie będą miały negatywnego wpływu na charakter i wygląd obszaru, biorąc pod uwagę wymagany pięcioletni okres przejściowy. Istniejąca ściana graniczna i drzewa mają zostać zachowane, a projekt nie doprowadzi do znaczących szkód w otoczeniu sąsiednich zabytkowych budynków. „

PoprzedniPolicja w Hampshire przechwyciła “imitację” pistoletu od 14-letniego chłopca
NastępnyWielka Brytania: Masowe testy dla mieszkańców Wysp