Start Southampton Plany strefy czystego powietrza w Portsmouth będą „tłumić” zanieczyszczenia

Plany strefy czystego powietrza w Portsmouth będą „tłumić” zanieczyszczenia

445
0

Jeden z przewoźników twierdzi, że planowana strefa czystego powietrza w Portsmouth „przetoczy” zanieczyszczenia gdzie indziej, zamiast je zmniejszyć.

Rada miasta Portsmouth planuje pobierać opłaty za taksówki, ciężarówki i autokary bez najnowszych wydajnych silników do 50 funtów dziennie, aby wjechać do części miasta. Wightlink powiedział, że firmy zdecydują się przejechać dodatkowe mile do Southampton, aby udać się na wyspę Wight.

Proponowana strefa czystego powietrza, mająca na celu obniżenie poziomu dwutlenku węgla, początkowo obejmowała cały obszar wyspy Portsea Island, ale została zmniejszona do zachodniej części, z wyłączeniem portu międzynarodowego Portsmouth będącego własnością rady.

Zgodnie z planami właściciele starszych pojazdów zarejestrowanych przed 2006 r. lub pojazdów z silnikiem Diesla zarejestrowanych przed 2015 r. byliby zobowiązani do uiszczenia opłaty za wjazd do strefy.

Keith Greenfield, dyrektor naczelny Wightlink, powiedział: „Jeśli ciężarówki, autokary i autobusy jadą dłuższą drogą do i z wyspy Wight, będzie oznaczało to tylko jedno – więcej emisji.” „Jedyne, co zamierzamy zrobić, to zrzucić problem do Southampton i wytworzyć więcej emisji po drodze, ponieważ trasa będzie dłuższa”.

PoprzedniMiejsca w Hampshire, gdzie można oddać choinkę do recyklingu
NastępnyRowerzysta przyczyną chaosu na autostradzie M27