Start Polecane Plany obniżenia rachunków za energię, jeśli uniknie się zużycia w godzinach szczytu

Plany obniżenia rachunków za energię, jeśli uniknie się zużycia w godzinach szczytu

472
0

Plany umożliwiające gospodarstwom domowym uzyskanie zniżek na rachunki za energię elektryczną, jeśli ograniczą zużycie w godzinach szczytu, zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

System pozwoli ludziom zaoszczędzić pieniądze, jeśli unikną czynności wymagających dużej mocy, takich jak gotowanie lub korzystanie z pralek, gdy popyt jest wysoki.

Uważa się, że usługa może dotyczyć domów, w których zainstalowano inteligentne liczniki.

Są nadzieje, że uda się ją wprowadzić tej zimy, kiedy wzrosną rachunki za energię.

„Opracowujemy nową usługę, z której konsumenci będą mogli korzystać przez całą zimę i wkrótce ogłosimy dalsze informacje” – powiedział rzecznik National Grid ESO – który będzie zarządzał programem.

Uważa się, że propozycje firmy dotyczące tego, jak to będzie działać, czyli np. zwrot pieniędzy klientom, mają zostać ujawnione w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a konsultacje odbędą się z dostawcami energii i brytyjskim regulatorem energetycznym Ofgem.

Ujawniono, że rabaty za zminimalizowanie zużycia dla takich urządzeń, jak suszarki bębnowe, zmywarki i konsole do gier w godzinach szczytu 17:00 i 20:00 mogą wynieść nawet 6 GBP za zaoszczędzony kWh.

Przewiduje się, że w październiku typowy rachunek za energię dla gospodarstw domowych wyniesie 3582 funtów rocznie.

Wtedy limit cenowy – maksymalna kwota, jaką dostawcy mogą pobierać od klientów w Anglii, Szkocji i Walii za każdą jednostkę energii – ponownie wzrasta. Przewiduje się, że w styczniu wzrośnie do 4266 funtów.

PoprzedniSouthern Water planuje recykling ścieków
NastępnySt Denys Road zostanie zamknięta przy Thomas Lewis Way z powodu robót drogowych