Start Wiadomości Planujesz urlop w Grecji? Zabierz ze sobą gotówkę, bankomaty mogą nie działać

Planujesz urlop w Grecji? Zabierz ze sobą gotówkę, bankomaty mogą nie działać

1086
0

Osoby planujące urlop na jednej z greckich wysp powinny zabrać ze sobą zapas gotówki. Możliwa eskalacja kryzysu ekonomicznego może bowiem sprawić, że banki zaczną ograniczać możliwość wypłat z bankomatów.

Przedstawiciele greckiej rady turystyki w Londynie stwierdzili, że nie przewidują, aby problemy miały wystąpić w najbliższym czasie, ale ostrzegają turystów aby byli możliwych komplikacji świadomi.

Jak informuje Biuro Spraw Zagranicznych, podróżni powinni „mieć przy sobie ilość gotówki wystarczającą na przetrwanie w sytuacji awaryjnej”. Eksperci szacują, że „zaskórniaków” powinno nam starczyć na pokrycie bieżących wydatków przez trzy do pięciu dni.

Widmo bankructwa unosi się nad grecką gospodarką od początku kryzysu ekonomicznego, ale perspektywa załamania się systemu w ostatnich dniach jeszcze bardziej się przybliżyła. Ministrowie finansów krajów członkowskich UE wykluczyli bowiem możliwość wdrożenia tak rozległego programu pomocowego, jaki ten pilotowany przez Unię w latach 2010 – 2012. Negocjacje z greckim lewicowym rządem utknęły w martwym punkcie po tym, jak przedstawiciele partii Syriza odmówili zwiększenia oszczędności. Ekonomiści twierdzą, że bez zastrzyku gotówki w postaci pomocy międzynarodowej, przyszłość Grecji jako członka strefy euro staje się bardzo niepewna.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniFlota linii Cunard już 3 maja w Southampton
Następny„Podatki nie wzrosną przez najbliższe pięć lat” – deklaruje David Cameron