Start Southampton Planowana akcja strajkowa w rafinerii Fawley „może spowodować niedobory benzyny”

Planowana akcja strajkowa w rafinerii Fawley „może spowodować niedobory benzyny”

277
0

Jeden z największych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii ostrzegł przed możliwymi niedoborami benzyny po tym, jak setki robotników w rafinerii Fawley zagłosowało za podjęciem akcji strajkowej.

Firma GMB, która wydała zawiadomienia o strajku różnym wykonawcom, których personel ma siedzibę w rafinerii, twierdzi, że akcja protestacyjna ma rozpocząć się 21 listopada.

Związek twierdzi, że wykonawcy odmówili wypłaty ostatniej umowy o premię motywacyjną (IBA).

Regionalny organizator GMB, Bryan Hulley, powiedział: „Nasi członkowie ciężko pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, na zewnątrz przy każdej pogodzie, aby naprawiać i konserwować jednostki technologiczne.”

„Bez ich wysiłków awarii nie da się naprawić, a prace konserwacyjne zapobiegające awariom nie będą prowadzone, więc istnieje realna możliwość, że dostawy produktów ropopochodnych mogą mieć negatywny wpływ.

„Podczas pandemii nasi członkowie zostali poproszeni o pracę w systemie zmianowym i zrezygnowali z dodatku zmianowego ze względu na trudną sytuację finansową.”

W zakładzie ExxonMobil, który uważany jest za największy w Wielkiej Brytanii, pracuje ponad 2500 pracowników i wykonawców. Jeden na pięć pojazdów poruszających się po drogach Wielkiej Brytanii napędzany jest paliwem produkowanym w Fawley, która rafinuje 270 000 baryłek ropy dziennie.

Rafineria może poszczycić się najdłuższym prywatnym nabrzeżem w Europie i obsługuje 2000 operacji żeglugowych rocznie.

PoprzedniProgram wspierający matki karmiące piersią w miejscach publicznych został uruchomiony w Southampton
NastępnyChłopiec, 11 lat, ciężko ranny po wypadku w New Forest