Start Polecane Plan walki z bezdomnością w UK

Plan walki z bezdomnością w UK

698
0

W Wielkiej Brytanii przedstawiono plan, który ma pomóc rozwiązać problem bezdomnych śpiących na ulicach. Projekt ma kosztować 100 milionów funtów.

Strategia spotkała się z przychylnością organizacji charytatywnych zajmujących się bezdomnością. Stanowi ona znaczący krok w kierunku spełnienia zobowiązania konserwatystów, aby zmniejszyć liczbę bezdomnych w UK i zlikwidować problem bezdomności do 2027 roku.

Oczywiście plan ten nie zapewni całkowitego zlikwidowania problemu bezdomności, co wymagałoby chociażby znacznego wzrostu liczby mieszkań socjalnych.

Problem bezdomności występuje także w Southampton. Lokalne władze od dawna starają się znalezć sposób, aby pomóc bezdomnym.

Rządowy plan walki z bezdomnością zakłada przede wszystkim szybkie i ukierunkowane wsparcie dla osób znajdujących się w kryzysie i pomoc w znalezieniu dachu nad głową. Jego strategia obejmuje 50 milionów funtów na domy dla osób gotowych przenieść się z hosteli lub schronisk oraz 30 milionów funtów na wsparcie zdrowia psychicznego dla osób śpiących na ulicach.