Start Southampton Plan odrestaurowania części zabytkowego obiektu przy autostradzie M27

Plan odrestaurowania części zabytkowego obiektu przy autostradzie M27

210
0

Hampshire County Council otrzymał wniosek o przywrócenie części dawnego terenu przemysłowego z widokiem na autostradę M27 w pobliżu Southampton.

Bursledon Brickworks Museum stara się o zgodę na przekształcenie dwóch starych szop suszarniczych w biura, aby zabezpieczyć przyszłość budynków, a także zwiększyć dochody.

Po zamknięciu cegielni szopy straciły dach i od tego czasu są opuszczone, mimo że prace prowadzone są w innym miejscu.

Oświadczenie dotyczące projektu i dostępu, które stanowi część aplikacji, mówi, że szopy są zagrożone, dodając: „Należy pilnie zrobić coś, aby zachować konstrukcje”.

Jeśli program otrzyma zielone światło, budynek znany jako Szopa 1 zostanie przekształcony w biura, które będą wynajmowane lokalnym firmom.

Szopka 2 będzie miała atrium o podwójnej wysokości, a także toalety, sale konferencyjne i aneksy kuchenne.

Oświadczenie mówi: „Zaproponowano szereg zmian w szopach. Starannie rozważono, aby zminimalizować szkody dla historycznego znaczenia budynku, jednocześnie osiągając cele określone w dokumencie.

„Szopy zostaną przywrócone do użytku, aby zabezpieczyć długoterminową przyszłość Muzeum Cegielni.

„Czynsz z jednostek powinien zapewnić wystarczający dochód, aby pokryć niedobór w dochodach muzeum, jednocześnie pozwalając na odłożenie niewielkiej kwoty każdego roku na przyszłe naprawy reszty budynku”.

PoprzedniPrognoza pogody na Platynowy Jubileusz: ciepło i słonecznie
NastępnyOtwarcie lokalnego kina i centrum sztuki w Southsea