Start Polecane Plan budowy mieszkań i ośrodka rekreacyjnego w Southampton o wartości 250 mln

Plan budowy mieszkań i ośrodka rekreacyjnego w Southampton o wartości 250 mln

591
0

Przedstawiono plany budowy osiedla mieszkaniowego i centrum rekreacyjnego w sercu miasta. Inwestycja kosztowałaby 250 mln funtów.

Realizacja obejmowałaby rozbiórkę kina i restauracji Leisure World w Southampton, które zostało otwarte w 1997 roku. Propozycje obejmują 650 domów, dwa hotele, kino i kasyno. Rada Miasta Southampton omówi zarys aplikacji napisanej przez dewelopera Sovereign Centros na początku przyszłego roku.

John Marsh, dyrektor firmy, powiedział, że projekt przyniesie „znaczące inwestycje” do Southampton i stworzy „tętniące życiem otoczenie wzdłuż nabrzeża”. Powiedział, że plany, które obejmują restauracje, sklepy, wielopoziomowy parking i powierzchnie biurowe, stworzą 1000 miejsc pracy.

Firma podała, że ​​ma nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana w czterech etapach od 2022 r., po złożeniu bardziej szczegółowego planu.

Teren ten stanowi część tak zwanej dzielnicy Mayflower, pomiędzy głównym dworcem kolejowym a parkiem Mayflower, który ma zostać przebudowany przez radę.

PoprzedniRozpoczęto kampanię mającą na celu ograniczenie prędkości w Southampton
NastępnyRestrykcje dotyczące lokcdownu zostaną zniesione 2 grudnia