Start Coronavirus Piwo w pubie po podaniu imienia i nazwiska

Piwo w pubie po podaniu imienia i nazwiska

1009
0

Według nowych wytycznych brytyjskiego rządu, aby napić się piwa w pubie konieczne będzie podanie piwa, nazwiska i adresu.

Puby w Wielkiej Brytanii zostaną otwarte od 4 lipca. Jednak, aby napić się piwa konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych. Właściciele lokali będą przechowywać dane klientów przez 21 dni.

Zbieranie i przechowywanie danych kontaktowych klientów ma na celu identyfikowanie i opanowywanie lokalnych ognisk epidemii. Oprócz pubów obowiązek ten dotyczyć będzie także restauracji, hoteli i wszystkich miejsc oferujących noclegi, a także fryzjerów. Wytyczne mówią też o wprowadzeniu rezerwacji tam, gdzie jest to możliwe, ograniczeniu liczby przyjmowanych jednocześnie klientów, wprowadzeniu tam, gdzie to możliwe, ruchu jednokierunkowego oraz oddzielnego wyjścia i wejścia, możliwości zamawiania przez aplikację, a nie przy barze.

Wraz z zapowiedzią wznowienia działalności przez sektor gastronomiczno-hotelarski, zmieniono także wytyczne w kwestii dystansu między ludźmi – zamiast dwóch metrów obowiązywać będzie dystans jednego metra.

PoprzedniStosy śmieci pozostawione w parku w centrum miasta
NastępnyRząd planuje zrezygnowanie z 14-dniowej kwarantanny