Start Polecane Pisanie „umyj mnie” na brudnych pojazdach może skutkować grzywną w wysokości 2500...

Pisanie „umyj mnie” na brudnych pojazdach może skutkować grzywną w wysokości 2500 funtów

310
0

Ludzie, którzy piszą „wyczyść mnie” lub „umyj mnie” na brudnych pojazdach, zostali ostrzeżeni, że mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za szkody kryminalne i grzywny w wysokości do 2500 funtów.

Zima to czas, w którym coraz trudniej jest oczyścić pojazd z błota. Jeśli zauważysz szczególnie brudny samochód, oprzyj się pokusie napisania na nim zabawnej wiadomości. W oczach właściciela pojazdu możesz skończyć zarysowaniem lakieru i spowodowaniem szkód o wartości setek funtów.

Graham Conway, dyrektor zarządzający w Select Car Leasing, powiedział: „Niektórzy kierowcy zadają sobie wiele trudu, aby chronić swój lakier. Gdybyś napisał „wyczyść mnie” na pojeździe należącym do kogoś, kto dba o swój samochód, możesz znaleźć się w nie lada tarapatach.”

„Problem polega na tym, że poruszanie palcem po błocie na samochodzie może w rzeczywistości zarysować lakier. Pod koniuszkiem palca możesz złapać brud i piasek, który następnie działa jak materiał ścierny podczas pisania, potencjalnie usuwając górną warstwę lakieru „bezbarwnego”, który znajduje się na wierzchu farby.”

Jeśli do sprawy zostanie zaangażowana policja, możesz stanąć przed sądem pokoju w celu odzyskania kosztów naprawy.

Jeżeli wartość „przestępczego aktu wandalizmu” jest mniejsza niż 5000 GBP, wówczas może zostać nałożona grzywna w wysokości do 2500 GBP.

Ponowne lakierowanie pojedynczego panelu samochodu może kosztować około 500 funtów.

PoprzedniRanking najlepszych pracodawców w Wielkiej Brytanii
NastępnyCoraz więcej właścicieli rezygnuje ze zwierząt domowych w związku z kryzysem kosztów utrzymania