Start Polecane Pilotażowy program wypożyczania rowerów w Portsmouth

Pilotażowy program wypożyczania rowerów w Portsmouth

191
0

W Portsmouth ma zostać wprowadzony system wypożyczania rowerów.

Firma rowerowa Beryl została wybrana do przeprowadzenia próby obejmującej 38 stacji oferujących do jesieni 200 rowerów do wypożyczenia.

Rada miasta powiedziała, że ​​umożliwi to „przyjemny i niedrogi” sposób podróżowania dla mieszkańców, zmniejszy natężenie ruchu i poprawi jakość powietrza.

Rowery miałyby wbudowane geoogrodzenie, co oznacza, że ​​działałyby tylko w Portsmouth.

W związku z późniejszym formalnym zatwierdzeniem przez radę program ma podwoić swoją wielkość, aby do kwietnia 2023 r. obsługiwać większość miasta po okresie próbnym.

Beryl prowadzi również programy w Bournemouth Christchurch i Poole oraz Hereford i Norwich.

Lynne Stagg, członek gabinetu ds. ruchu drogowego i transportu, powiedziała: „Ważne jest, abyśmy robili wszystko, co w naszej mocy, aby we właściwy sposób rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza i zatorów komunikacyjnych w Portsmouth”.

Rada powiedziała, że ​​rowery będą dostępne do wypożyczenia dla każdego, kto ma co najmniej 16 lat i będzie współpracować z policją w celu monitorowania procesu.

Próba zostałaby sfinansowana przez Departament Transportu za pośrednictwem strefy Solent Future Transport o wartości 29 milionów funtów na innowacyjne rozwiązania transportowe.

PoprzedniPudełko na buty pełne marihuany znalezione w nieubezpieczonym Mercedesie na M3
NastępnyJak nowy próg ubezpieczenia społecznego wpłynie na moje wynagrodzenie?