Start Polecane Pilot ujawnia szokujące, seksistowskie komentarze od pasażerów

Pilot ujawnia szokujące, seksistowskie komentarze od pasażerów

728
0

Kobieta pilot EasyJet ujawniła szokujące seksistowskie komentarze, które otrzymuje od pasażerów mężczyzn, w tym jednego, który powiedział, że nie wsiadłby do samolotu, gdyby wiedział, że za sterami będzie kobieta. 

Charlotte Knowlson, pilot samolotu linii EasyJet, powiedziała, że była „zakłopotana” po tym, jak jeden z pasażerów wsiadających na pokład powiedział, że nie wsiadłby do samolotu, gdyby wiedział, że pilotem jest kobieta.

Dodała także, że przyzwyczaiła się do tego poziomu żartu i starała się zawsze reagować profesjonalnie – śmiejąc się, po czym pytać, czy lot był udany. Jednak opinia jednego z członków personelu pokładowego dał jej do myślenia, przez co wyciągnęła wnioski.

Stwierdziła, że takie zachowania, szczególnie wśród mężczyzn są dyskryminujące. A płeć nie powinna mieć żadnego znaczenia, gdy praca i obowiązki są prawidłowo wypełniane, zarówno przez mężczyznę, jak i kobietę.

Swoimi przemyśleniami podzieliła się na Twitterze, gdzie spotkała się z ogromnym wsparciem internautów. Przez wielu uznana za inspirację. Wśród wielu komentarzy pojawiły się m.in. „Cóż, jeśli nie lubią kobiet pilotów, mogą wysiąść i iść”, czy też „Jesteś po prostu niesamowita. Wszyscy powinni patrzeć na ciebie. Dlaczego mężczyźni nie chcą, aby ich córki były tak epickie jak ty? To mnie oszałamia”

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Będą dni bez samochodu?
NastępnyTravelodge planuje otworzyć swój trzeci hotel w mieście