Start Wiadomości Piloci British Airways rozpoczynają dwudniowy strajk

Piloci British Airways rozpoczynają dwudniowy strajk

382
0

Piloci British Airways rozpoczęli dwudniowy strajk w trwającym sporze dotyczącym płac i warunków pracy. Dziesiątkom tysięcy pasażerów przekazano informacje, aby nie jechali na lotniska, a linie lotnicze anulowały około 1700 lotów z powodu zakłóceń.

Związek pilotów Balpa powiedział, że obniżenie kosztów przez kierownictwo BA i stępienie marki podważyło zaufanie do linii lotniczych.

Obie strony twierdzą, że są skłonne do dalszych rozmów, ale nie ustalono daty. Piloci mają obecnie przeprowadzić kolejny strajk 27 września.

Sekretarz generalny Balpy, Brian Strutton, powiedział: – Czas wrócić do stołu negocjacyjnego i złożyć poważną ofertę, która zakończy ten spór. Powiedział jednak BBC, że choć BA publicznie oświadcza, że ​​chce rozmawiać, to prywatnie mówią, że nie będą negocjować. I chociaż w głównym sporze chodzi o wynagrodzenie, powiedział również, że istnieje głębokie oburzenie na temat linii lotniczej. BA straciło zaufanie pilotów z powodu obniżenia kosztów i obniżenia jakości marki – kierownictwo chce wycisnąć każdy grosz z klientów i personelu – powiedział Strutton.

Po raz pierwszy odeszli piloci BA, a akcja może kosztować linię lotniczą nawet do 40 milionów funtów dziennie. W strajku bierze udział około 4000 pilotów.

Jeśli nie dojdą do porozumienia w ciągu najbliższych kilku tygodni, kolejny strajk zaplanowano na 27 września. Wynik głosowania związkowego pilotów pozwala na akcję strajkową do początku przyszłego roku, ale Balpa mówi, że ma nadzieję na rozwiązanie tej sytuacji znacznie wcześniej.

BA twierdzi, że jego piloci już otrzymują światowej klasy pensje. Linia lotnicza uważa, że ​​oferta płac jest uczciwa i hojna, a jeśli jest wystarczająco dobra dla personelu pokładowego BA, personelu naziemnego i inżynierów – których związki, Unite i GMB, zaakceptowały ją – powinna być wystarczająca dla pilotów.

W piątek BA powiedziało, że zdecydowana większość klientów, których dotyczy problem, albo zaakceptowała zwrot kosztów, albo dokonała zmiany rezerwacji, poleci w alternatywnych terminach, albo w innych liniach lotniczych.

Jakie prawa mają pasażerowie?

Pasażerowie mogą poprosić o pełny zwrot pieniędzy, zmienić rezerwację lotu na inny czas w ciągu najbliższych 355 dni lub skorzystać z wartości taryfy, aby polecieć do innego miejsca docelowego. Jeśli twój lot został odwołany z powodu strajku, Urząd Lotnictwa Cywilnego twierdzi, że pasażerowie mają również prawo do lotu zastępczego na koszt BA, aby dostać się do miejsca docelowego, nawet jeśli oznacza to podróż inną linią lotniczą.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniO krok bliżej do wprowadzenia zakazu używania węży ogrodowych w Hampshire
NastępnyDruga oferta Borisa Johnsona przeprowadzenie wyborów powszechnych kończy się niepowodzeniem