Start Polecane Pijany pilot British Airways wyprowadzony z samolotu w kajdankach

Pijany pilot British Airways wyprowadzony z samolotu w kajdankach

838
0

Pilot linii British Airways został wyprowadzony z samolotu w kajdankach. Policję wezwała załoga samolotu, która wyczuła od mężczyzny woń alkoholu. 

Do zdarzenia doszło 18 stycznia na lotnisku Gatwick, skąd samolot linii British Airways miał lecieć na Mauritius. Przed odlotem załoga samolotu wyczuła od pilota woń alkoholu. Mając poważne podejrzenia, że mężczyzna jest pijany i tym samym może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów, wezwano na miejsce policję. 49-letni pilot został wyprowadzony z maszyny w kajdankach i zatrzymany do czasu wyjaśniania sprawy.

Na pokładzie znajdowało 300 pasażerów, a sam lot miał trwać około 11 godzin. Z powodu uzasadnionego podejrzenia, że jeden z oficerów jest pijany, samolot odleciał z niemal 3-godzinnym opóźnieniem.

Przedstawiciele Bristish Airways wydali oświadczenie, w którym przeprosili pasażerów za incydent i zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby uniknąć podobnych sytuacji. Poinformowano także, że 49-letni pilot poniesie konsekwencje, a do czasu wyjaśnienia sprawy pozostanie w areszcie.