Start Polecane Pierwszy taki piątek od wielu miesięcy. Puby czekają na gości

Pierwszy taki piątek od wielu miesięcy. Puby czekają na gości

385
0

Puby w całej Anglii przygotowują się do pierwszego weekendowego wieczoru od sześciu miesięcy. Oczekuje się, że goście wypiją  pięć milionów kufli i 500 000 butelek wina.

Ponieważ blokada kraju jest stopniowo łagodzona, bary i restauracje otrzymały w tym tygodniu zielone światło, aby obsługiwać klientów w miejscach do siedzenia na świeżym powietrzu. Będą otwarte przez pierwszy weekend, odkąd obecna blokada rozpoczęła się na początku stycznia, ale firmy w niektórych obszarach musiały czekać od października ze względu na poprzedni lokalny system poziomów. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez VoucherCodes.co.uk i Centre for Retail Research, z branży hotelarskiej w rozpaczliwej potrzebie wsparcia, oczekuje się, że pijący w Anglii wydadzą dziś wieczorem 100 milionów funtów w pubach.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami ludzie podczas jedzenia i picia muszą przebywać na świeżym powietrzu i mogą przebywać w grupie liczącej nie więcej niż sześć osób lub dwa gospodarstwa domowe.

Wiele lokalnych władz przywróciło marszałków Covid, aby pomogli w egzekwowaniu zasad dystansowania się, gdy podekscytowani Brytyjczycy wracają na ulice. Puby, restauracje i kawiarnie będą musiały poczekać do 17 maja, zanim będą mogły ponownie powitać klientów w pomieszczeniach, zgodnie z „mapą drogową” rządu dotyczącą wyłączenia z ruchu. W poniedziałek ponownie otwarto sprzedaż detaliczną, która nie jest niezbędna, z ogromnymi kolejkami kupujących przed Parimark, Foot Locker, JD Sports i Debenhams.

Według Center for Retail Research, oczekuje się, że 9,5 miliona ludzi wyda dziś w sklepach 1,5 miliarda funtów. Liczba kupujących na ulicach będzie o 50% wyższa niż w poniedziałek, kiedy ograniczenia zostały po raz pierwszy złagodzone.