Start Polecane Pierwsze autobusy elektryczne na drogach w Walii

Pierwsze autobusy elektryczne na drogach w Walii

389
0

Pierwszy elektryczny autobus Walii rozpocznie pracę na drogach Newport w tym tygodniu. Newport Transport kupił były autobus demonstracyjny, który jako pierwszy w Walii będzie używany na stałe.

Miasto pozyskało dofinansowanie z programu dotacji rządu Wielkiej Brytanii na promowanie bardziej ekologicznego transportu publicznego. W przyszłym roku Newport otrzyma kolejne 14, Cardiff otrzyma 36, ​​a 16 pojedzie do Caerphilly. Autobusy elektryczne nie powodują emisji spalin, ale wersje z silnikiem Diesla wytwarzają dwutlenek węgla i tlenek azotu.

Pierwszy elektryczny autobus w Newport ma trzy lata i kosztuje 250 000 funtów. Akumulatory autobusów muszą być wymieniane co sześć lat i kosztują 150 000 funtów, ale Newport Transport ma umowę z firmą energetyczną Zenobe. Autobus może przejechać 187 km (116 mil) za jednym ładowaniem, które według firmy wystarczy na jeden dzień jazdy.

Morgan Stevens, dyrektor operacyjny w Newport Transport, powiedział: – To poprawia jakość doświadczenia pasażerów w autobusie. Jest znacznie ciszej – nie słychać pracy silnika. Dyrektor zarządzający firmy Scott Pearson określił tą sytuację jako ogromną szansę dla zanieczyszczonego powietrza w Walii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPłatna opieka zdrowotna po Brexicie bez umowy
NastępnyJak niebezpiecznie jest być policjantem w Wielkiej Brytanii?