Start Coronavirus Pierwsza w Wielkiej Brytanii aplikacja do śledzenia szczepień na koronawirusa

Pierwsza w Wielkiej Brytanii aplikacja do śledzenia szczepień na koronawirusa

502
0

Największy szpital w Southampton uruchomił pierwszą w Wielkiej Brytanii aplikację, która może śledzić szczepienia na koronawirusa, aby pomóc chronić pracowników na pierwszej linii frontu w mieście.

Dziesiątki tysięcy pracowników NHS jest obecnie na zwolnieniu chorobowym lub izoluje się z powodu Covid. Najważniejsze jest teraz zaszczepienie pracowników pierwszej linii i przywrócenie ich do pracy, aby mogli wspierać pacjentów przez zimowe miesiące.

University Hospital Southampton NHS Foundation Trust (UHS) stworzył i uruchomił aplikację, która pozwala personelowi szybko i łatwo wyrazić zgodę na dwuczęściową szczepionkę, a także przypomnieć o terminie następnej szczepionki. Jego celem jest „przyspieszenie” programu szczepień, aby pomóc chronić personel i wspierać szpital w tych trudnych zimowych miesiącach.

Trust nawiązał współpracę z partnerem Netcall, wiodącym dostawcą rozwiązań low-code, aby stworzyć aplikację. UHS wezwał Netcall i wykorzystał swoją platformę Liberty Create, niskokodowe rozwiązanie programowe dla użytkowników biznesowych i deweloperów, aby szybko stworzyć odpowiednie rozwiązanie dotyczące deklaracji zgody na szczepienie i usługi przypomnienia o zabiegu.

Pełna, kompleksowa aplikacja umożliwia teraz pracownikom łatwe wyrażenie zgody na otrzymanie szczepionki i udostępnianie danych NHS England.

A ponieważ szczepienie wymaga dwóch dawek w odstępie 21 dni, każdy członek personelu otrzymuje teraz przypomnienie o każdej wizycie, aby upewnić się, że leczenie zakończyło się powodzeniem.