Start Coronavirus Pierwsza na świecie bezigłowa szczepionka przeciw Covid zostanie przetestowana w Southampton

Pierwsza na świecie bezigłowa szczepionka przeciw Covid zostanie przetestowana w Southampton

932
0

W Southampton rozpoczyna się próba przetestowania nowej bezigłowej szczepionki przeciw Covid-19, która może zapewnić „szeroko zakrojoną ochronę” przed przyszłymi wariantami koronawirusa.

University of Southampton opracował nową szczepionkę, która zamiast igły wykorzystuje strumień powietrza do przebijania jej przez skórę. Wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak premier Boris Johnson ogłosił swój plan, aby do końca roku wszyscy dorośli zostali zaszczepieni dodatkową trzecią dawką szczepionki.

Podczas gdy większość istniejących szczepionek Covid-19 wykorzystuje sekwencję RNA dla białka kolczastego z pierwszych próbek wirusa znalezionych w styczniu 2020 r., technologia DIOSvax zastosowana w nowej szczepionce ma na celu przewidzenie, w jaki sposób wirus może mutować, umożliwiając ukierunkowanie na nowe warianty.

Obecnie wzywa się ochotników z obszaru Southampton, aby wzięli udział w przetestowaniu nowej technologii. Naukowcy szukają osób, które otrzymały dwie dawki istniejącej szczepionki, ale nie przypominającą. Osoby, które zgłoszą się do programu otrzymają 785 funtów za udział.

PoprzedniWzrost liczby pracowników zatrudnionych na pół etatu w miarę wzrostu wolnych miejsc pracy
NastępnyOpieka społeczna: Oficjalni doradcy chcą złagodzenia przepisów imigracyjnych