Start Polecane Pierwsza całodobowa infolinia dla ofiar gwałtu uruchomiona w Anglii i Walii

Pierwsza całodobowa infolinia dla ofiar gwałtu uruchomiona w Anglii i Walii

161
0

Uruchomiona w środę 24-godzinna linia wsparcia ma na celu zakończenie traumy ofiar gwałtu związanej z brakiem dostępu do pomocy w razie potrzeby.

Finansowana przez rząd linia, prowadzona przez organizację charytatywną Rape Crisis England and Wales, będzie działać siedem dni w tygodniu.

„To jest usługa, której potrzebowałam” – powiedziała Emily Hunt, która nie mogła znaleźć pomocy po tym, jak została zgwałcona.

Urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości powiedział, że usługa będzie kosztować 6,4 miliona funtów w ciągu najbliższych trzech lat, zatrudniając 24 wyszkolonych doradców do wysłuchania i łączenia ludzi z lokalnymi usługami.

Osoby powyżej 16 roku życia, które doświadczyły jakiejkolwiek formy przemocy seksualnej lub nadużyć, będą mogły porozmawiać ze specjalistami przez telefon lub czat internetowy.

Według Ministerstwa Sprawiedliwości co najmniej jedna na cztery kobiety i jeden na 20 mężczyzn padła ofiarą gwałtu lub napaści seksualnej jako osoba dorosła. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie wzrasta liczba doniesień o napaściach seksualnych.

„Upewnienie się, że ofiary gwałtu i wykorzystywania seksualnego mają wsparcie zawsze, gdy tego potrzebują, jest nie tylko słuszne, ale pomoże nam również postawić większą liczbę sprawców przed wymiarem sprawiedliwości” – powiedział sekretarz sprawiedliwości Dominic Raab.

„Kiedy ofiary czują się obdarzone zaufaniem i wsparciem, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pozostaną na kursie w procesie karnym”.

Skontaktuj się z całodobową linią wsparcia dla ofiar gwałtu i wykorzystywania seksualnego:

telefonicznie – 0808 500 2222

online – 247sexualabusesupport.org.uk

PoprzedniPogoda w Southampton: Ogłoszono alert zimnej pogody 3. Stopnia
NastępnyProgram Solent Freeport z nowymi miejscami pracy i inwestycjami zatwierdzony