Start Wiadomości Pieniądze z UE trafią bezpośrednio na konta uchodźców

Pieniądze z UE trafią bezpośrednio na konta uchodźców

739
0

Unia Europejska przekaże dofinansowanie dla uchodźców syryjskich w Turcji. Pieniądze trafią bezpośrednio na konta 3 mln osób.

UE ogłosiła program, który obejmuje przekazanie środków finansowych na pomoc humanitarną dla uchodźców syryjskich. Pieniądze mają wpłynąć bezpośrednio na konta ponad 3 mln osób.

– To największy program, jaki Unia kiedykolwiek realizowała. Dotrzymujemy słowa pomagając Turcji gościć największą na świecie liczbę uchodźców – powiedział Christos Stylianides, unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej.

Już od października tego roku pieniądze będą przelewane na konta najbardziej potrzebujących rodzin syryjskich imigrantów. Kwota pojedynczego przelewu nie została jeszcze podana, ale prawdopodobnie będzie zależeć ona od czynników indywidualnych, takich jak np. wielkość danej rodziny. Wsparcie dla rodzin pochodzi z unijnego budżetu i składek państw członkowskich.

Szacuje się, że łącznie w latach 2016-2017 mają zostać przekazane na ten cel nawet 3 miliardy euro. W kolejnych latach będą to następne 3 miliardy euro.

The World Food Programme (WFP) wraz z Tureckim Czerwonym Półksiężycem (the Turkish Red Crescent) wprowadzą system, dzięki któremu uchodźcy w Turcji dostaną karty płatnicze, które umożliwią im pokrycie podstawowych wydatków na życie, takich jak jedzenie, mieszkanie, edukacja i lekarze.

Stylianides podkreślał, że pozwolenie uchodźcom na kupowanie tego, co jest im do życia niezbędne zwróci im godność oraz pomoże w polepszeniu relacji z rodowitymi mieszkańcami Turcji. Komisarz Stylianides powiedział, że UE jak dotąd zebrała 652 mln euro dla uchodźców w Turcji, jednak władze w stolicy skarżą się, że środki finansowe napływają bardzo wolno  – do tej pory wypłacono tylko 181 mln euro.

Na chwile obecną w Turcji znajduje się 3 mln uchodźców, a ponad 90 procent przebywa poza swoimi obozami.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMusical Mamma Mia w Teatrze Mayflower
NastępnyNiestosowny strój Theresy May podczas spotkania z Donaldem Tuskiem