Start Coronavirus Pielęgniarka z Southampton napisała książkę o koronawirusie dla dzieci

Pielęgniarka z Southampton napisała książkę o koronawirusie dla dzieci

569
0

Pielęgniarka z Southampton opracowała książkę, która ma pomóc w radzeniu sobie z lękami u dzieci podczas pandemii koronawirusa.

Bezpłatna publikacja online, zatytułowana „Pies Dave martwi się koronawirusem” została już pobrana 15 000 razy i była używana w szkołach i żłobkach tuż przed ich zamknięciem.

Książka została napisana przez Molly Watts, pielęgniarkę pracującą na oddziale intensywnej terapii pediatrycznej (PICU) w Southampton Children’s Hospital.

Molly, która pracuje na PICU od pięciu lat, powiedziała: „Zawsze pisałam i rysowałam historie i wiersze dla moich pacjentów w PICU, kiedy mogłam, i przygotowywałam się do samodzielnego opublikowania niektórych książek, kiedy wybuchła epidemia koronawirusa.

„Ponieważ wszyscy rozmawiają i martwią się o to, co się dzieje, wciąż zastanawiałam się, jaki wpływ będzie to miało na dzieci. Kiedy rząd zaczął wydawać więcej porad na temat izolacji, pomyślałam, że może powinnam spróbować napisać coś dla dzieci, aby pomóc im odnaleźć się w tej nowej sytuacji.”

Aby pobrać książkę odwiedź stronę nursedottybooks.com.

PoprzedniKoronawirus: Ograniczony zakaz wychodzenia z domu
NastępnyCentra recyklingu w Hampshire zamknięte