Start Polecane Pięcioletni zakaz imigracyjny dla słabo wykwalifikowanych?

Pięcioletni zakaz imigracyjny dla słabo wykwalifikowanych?

863
0

Politycy pro-Brexitowi apelują do Theresy May o wprowadzenie pięcioletniego zakazu imigracyjnego dla osób najsłabiej wykwalifikowanych, argumentując, że należy skupić się na młodych, bezrobotnych obywatelach Wielkiej Brytanii.

Pro-brexitowa grupa Leave Means Leave, która opowiada się m.in za kontrolami na granicach Wielkiej Brytanii, apeluje o wprowadzenie nowego systemu imigracyjnego, dzięki któremu roczna imigracja netto miałaby się zmniejszyć do 50 tys. Jednym z punktów ma być zamknięcie brytyjskiego rynku pracy dla osób najsłabiej wykwalifikowanych oraz z dochodem mniejszym niż 35 000 funtów – informuje Independent.

– Wprowadzając ścisłe kontrole i pięcioletni zakaz dla niekwalifikowanych imigrantów zmniejszymy nie tylko migrację netto w ujęciu rocznym, ale też odciążymy nasze usługi publiczne i przyczynimy się do zbudowania spójniejszego społeczeństwa. Będzie to system odpowiedni dla Wielkiej Brytanii w XXI wieku – mówią członkowie Leave Means Leave.

Jednocześnie politycy zapewniają, że granice nie zostaną zamknięte dla wysoko wykwalifikowanej kadry, co ma być zachętą dla obywateli z Unii do podjęcia pracy w brytyjskiej służbie zdrowia. Plan zakłada, aby wiza pracownicza była przyznawana tylko tym, których oferta pracy jest sponsorowana przez firmę w Wielkiej Brytanii i których dochód nie jest mniejszy niż 35 000 funtów. Imigranci musieliby także wykupić pięcioletni plan prywatnego ubezpieczenia, aby zapobiec korzystaniu z NHS, dopóki nie staną się „pełnoprawnymi pracownikami”

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMężczyzna zaatakowany przez gang w podziemiach parkingu samochodowego w Southampton
NastępnyUK: Zakaz alkoholu na lotniskach?